Wyniki Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

XXXI Indywidualne Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym oraz XVIII Mistrzostwa Gminy Kościan Par Deblowych.

Do rywalizacji, która miała miejsce 10 marca w hali sportowej w Racocie, przystąpiło łącznie 93 zawodników i zawodniczek.

Mistrzostwa otworzył radny Rady Gminy Mirosław Mądry,.

O tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Kościan w Tenisie Stołowym rywalizowało 49 osób.

W kategorii kobiet (6 zawodniczek) triumfowała Martyna Haince reprezentująca Mikoszki pokonując Angelikę Konopczyńską (Osiek), miejsce trzecie zajęła Agata Belka (Wyskoć).

W kategorii „open” (32 zawodników) najlepszym okazał się Miłosz Matusik (Bonikowo), drugie miejsce zajął Tomasz Skotarczak (Racot) a miejsce trzecie Łukasz Jankowiak (Kobylniki).

W kategorii „Old-Boys” (rocznik 1974 i starsi – 10 zawodników)  zwyciężył Wojciech Maćkowski reprezentujący Pelikan, miejsce drugie przypadło Robertowi Kwiatkowskiemu ze Starych Oborzysk, miejsce trzecie zajął Karol Waleński również ze Starych Oborzysk.

W XVIII Mistrzostwach Gminy Kościan Par Deblowych wystartowały 12 pary, trzy pary kobiece i dziewiętnaście w kategorii open.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Wyskoć: Agata Belka i Anna Belka, miejsce drugie zajęły: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal (Wyskoć, Turew) a miejsce trzecie Ewelina Szczerbal i Zuzanna Szczerbal (Turew).

W kategorii mężczyzn – open zgłosiło się 19 par, które zostały podzielone na 4 grupy w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowe awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym.                Wyniki kategorii mężczyzn – open:

1 miejsce – Miłosz Matusik, Wojciech Maćkowski reprezentujący Bonikowo i Pelikan,

2 miejsce – Grzegorz Klimaszyk, Tomasz Skotarczak reprezentujący Nowy Dębiec i Racot,

3 miejsce – Martyna Hajnce, Wojciech Hajnce reprezentujący Mikoszki.

Wszyscy finaliści indywidualnie jak i w rywalizacji  par otrzymali  z rąk wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły, zastępca wójta Mirosława Dudy, przewodniczącego Rady Gminy Jana Szczepaniaka oraz  radnych Rady Gminy Kościan pana Michała Jaworskiego i Mirosława Mądrego statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan.

Organizatorem Mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.